logo NIMDA

Novinky na NIMDA.CZ

Mercedes & Allison

Mercedes volí Allison pro nejtěžší terén.

Mercedes Benz uvedl nový Zetros, pozoruhodný vůz vhodný pro mnoho nejnáročnějších aplikací, včetně stavebnictví, povrchovou těžbu, havarijní službu, hasiče a civilní ochranu, vojenské, údržbu zimních komunikací a výstavbu elektrické sítě. Volitelná šesti-rychlostní plně automatická převodovka Allison řady 3000, k dispozici s integrovaným retardérem, poskytuje optimální jízdní komfort a bezkonkurenční spolehlivost i při velmi obtížných podmínkách v nejtěžším terénu.
Vozidla vybavená plně automatickou převodovku Allison prokazují velkou výhodu nad vozy používající manuální nebo automatizované manuální převodovky (AMTs) pokud jde o schopnost rozjezdu, výkon na měkkém povrchu, zrychlení a celkovou produktivitu. Při rozjezdu vozidla měnič násobí točivý moment motoru a zásobí hnací kola hladkým a stupňujícím se výkonem.
"Měnič točivého momentu, rozšiřující převodový poměr a poskytující maximální možný točivý moment motoru, zajistí, že Zetros lze snadno udržet v pohybu i v náročném terénu nebo písčité půdě." říká Manlio Alvaro, Allison Marketing Manager pro Evropu. "To je rozhodující pro zákazníky požadující nejvyšší produktivitu nebo poskytující záchranné služby."
Kromě toho, hydrodynamický měnič - což není součást podléhající opotřebení - poskytuje přímé spojení mezi motorem a převodovkou místo tradiční suché spojky používané u manuální nebo automatizované převodovky. Měnič točivého momentu má nejen velmi pozitivní dopad na životnost převodovky v těžkých podmínkách, ale jeho "tlumící efekt" chrání celou hnací soustavu proti rázům a opotřebení.
Další výhodou Allisonu je řazení pod plným výkonem. Maximální výkon motoru je přenášen na hnací soustavy bez přerušení i během řazení. Výsledkem je, že vozidla vybavena Allisonem mají vynikající kombinaci produktivity a spotřeby paliva.

Přeloženo z článku Stress reduction on rough terrain: Mercedes-Benz Zetros with Allison fully automatic transmission

Další informace o Zetros např. Mercedes-Benz - Zetros i pro civilní účely (odkaz na článek na automotorevue.cz).

Petr Surovčík dne 8.10.2010

 

Překážky jsou ony obávané věci, které spatříme, když odvrátíme pohled od svého cíle..

Odkazy


Sídlo společnosti

NIMDA Co. Ltd. org. složka
Beranových - 130
199 05 Praha-9

Tel.: +420 225 115 419
Fax: +420 225 115 424
E-Mail: info@nimda.cz