logo NIMDA

Vítejte na TranSynd

Speciální olej pro automatické převodovky navržený ve spolupráci s firmou Allison

S trochou nadsázky lze říci, že převodový olej je nejdůležitější součástí moderní automatické převodovky. Můžeme říci, že převodový olej je „životodárnou tekutinou“ převodovky. Je tedy velmi důležité, aby měl převodový olej stejnou výkonnost a trvanlivost jako kterákoliv jiná část převodovky.

Převodový olej vyvíjí sílu pohybující vnitřními částmi převodovky. Využívá se také jako mazivo a zároveň chladící kapalina odvádějící teplo od spojek, měniče momentu a retardéru. Vznikající teplo je odvedeno chladícím okruhem. Filtry, vestavěné v systému, udržují kapalinu čistou, bez nečistot.

Převodové oleje jsou navrženy, aby vydržely v převodovce co nejdéle. Lepší kvalita oleje znamená jeho nižší spotřebu. Allison Transmisson spolupracuje trvale s výrobci maziv na zlepšování vlastností olejů pro automatické převodovky.

Technologie převodových olejů prošly dlouhou cestou během posledních 5-10 let. TranSyndTM a TranSyndTM RD jsou hlavním příkladem, co může být dosaženo díky pokročilým technologiím převodových olejů. Moderní převodové oleje, jako TranSyndTM a TranSyndTM RD, jsou schopné provozu mnoho hodin a kilometrů bez potřeby výměny v širokém rozsahu profesí a aplikací od školních autobusů po velké důlní zařízení. Prodloužený interval výměny oleje zkracuje čas potřebný na údržbu a zvyšuje výkonnost.

Tato stránka obsahuje mimo jiné odkazy na seznam Allisonem schválených převodových olejů, a na nejnovější výrobky schválené Allisonem dle specifikace TES-295 stejně jako specifikace TES-389.

TranSynd, Castrol a logo Castrol jsou registrované obchodní značky BP Lubricants Americas Inc. používané v souladu s licencí.